Šok! Izrael je židovský stát…

Také jste to slyšeli? Izrael je od dneška židovský stát! Byl přijat nový zákon, který definuje Izrael jako historickou vlast židovského národa, „který v něm má výlučné právo na sebeurčení”. Neuvěřitelná drzost, že? No, jak pro koho.

Pro odpůrce národních států zcela určitě.  Proto není ani divné, že dnešní rozhodnutí státu Izrael budí takové pohoršení mezi právě vládnoucí eurounijní garniturou – progresivisty a centralisty.  Pro ně bude národní stát vždy nepřítelem. Ne náhodou Evropská unie ideu národních států systematicky likviduje. Viz slova, která v projevu k 21. výročí pádu berlínské zdi řekl nynější předseda EU Herman Van Rompuy: Čas homogenních národních států je pryč. Národní státy jsou mrtvé a víra, že země mohou obstát samy o sobě, je nejen iluze ale lež.” A proč to mocipáni z EU dělají? No třeba proto, že národně neukotvená masa „euroobčanů” se daleko lépe kontroluje a ovládá. 

Izrael ovšem jako národní stát fungoval vždy. Vždyť i samotná Deklarace nezávislosti Státu Izrael z roku 1948 oznamuje, že vzniká nový národní – židovský – stát. Proč tedy tento krok? Já bych řekl, že za to může především historická a bezpečnostní situace. I slova Benjamina Netanjahu tomu napovídají: „Budeme nadále zajišťovat dodržování lidských práv v Izraeli, ale většina má také svá práva a většina rozhoduje.“ Oni totiž někteří zapomínají, že právě o tom ta demokracie je. A pokud menšina stále více ohrožuje většinu, nemůže se nikdo divit, že přichází jednoznačná odpověď. 

PS: Na závěr bych to vzal trochu odlehčeně. Když jsem četl o tom, jak se někteří diví, že Izrael je výhradně stát Židů, vzpomněl jsem si na obrázek, který paroduje různé konspirační teorie. Myslím, že se k dnešku hodí, jako nikdy předtím:

Zdroj obrázku: Satirický web AZ247.cz 

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *