Jedenácté září jako klíč k budoucnosti

V těchto dnech si, jako každý rok, moderní západní civilizace připomíná ohavný zločin, smrt tisíců nevinných lidí a den, který polarizoval společnost na „my a oni“ – úterý 11. září 2001. Možná to tak nevypadá, ale domnívám se, že 11. září je pro západní civilizaci klíčové datum.

V tento den se v našem civilizačním okruhu uskutečnily dvě významné události, které jednoznačně formují naši současnost. V roce 1683 byla dobývána Vídeň a v roce 2001 se odehrál teroristický útok na New York. Přesto, že obě události dělí přes 300 let mají shodného pachatele – islamistický fundament.

Fundament, který si za svůj cíl vybral západní civilizaci se záměrem – pokořit a zničit. Zatímco ve dnech 11. a 12. září 1683 se mu to nepovedlo, výsledek 11. září roku 2001 tak jistý není. Dokonce se s jeho negativními následky potýkáme dodnes.

Poučíme se?

Boj o západní kulturu ještě není ukončen. Je jen na nás, která událost bude určující pro naši budoucnost – jaké nastavení mysli u nás převládne – hrdé vítězství u Vídně, nebo zdrcující bolest v New Yorku…

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky

2 komentáře

  1. Sven F. Rehulka , Sydney říká:

    Ano, obě ta data jsou důležitá ! 1683 přispěchala vojska celé křestanské Evropy a zachránila Víden před tureckým MUSLIMSKÝM nepřítelem ! Stejně, když 2001 muslimští teroristé zaútočili na New York, měl si celý civilizovaný svět uvědomit, že na nás opět útočí vražedný ISLAM ! Jsem už 50 roků Australan, ale kdybych žil v Č.R., volil bych „Svobodné“ ! Souhlasím s Vašimi názory a zdravím !

  2. Sven F. Rehulka , Sydney říká:

    Ochrana proti spamu už mě nebaví !
    Skoro před sedmdesáti roky jsem málem na průmyslovce propadl z matematiky, tedy ani na stará kolena nemám počítání rád ! Ahoj, Sven.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *