Mgr. Aleš Procházka

Curriculum Vitae v kostce

*29. ledna 1990, Písek. Vzdělání v oblasti přírodních a společenských věd: Střední zemědělská škola Písek, obor Ekologie a ochrana krajiny; Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Teologická fakulta.

V současné době pracuji jako pedagogický pracovník.

Zájmy a koníčky

Jsem člověkem mnoha zájmů. Od turistiky, přes marketing a rockovou muziku, až po společenské vědy – například historii, politologii či ekonomii. V rámci historie se zaměřuji na období předkřesťanské Evropy a pak zejména na dynamické 20. století.  Tento zájem mne uvedl i v aktivity společenského charakteru – stal jsem se členem a funkcionářem několika na historii zaměřených spolků. Jsem předsedou jihočeské regionální organizace a současně republikovým místopředsedou občanského sdružení SVORNOST, členem Klubu Milady Horákové či vojensko-historického klubu BUDDIES of the 4th Armored Division Písek. Dále jsem řadovým členem Českomoravské myslivecké jednoty a LEX – Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní.

Politická činnost

Jeden z mých nejvýraznějších koníčků je politika. Z teoretického hlediska mne zajímají politické ideologie, z toho praktického pak reálná politika. Před vstupem do Strany svobodných občanů (Svobodní), v roce 2013, jsem nebyl členem žádné politické strany. Za Svobodné jsem však ale již dříve kandidoval do voleb (např. komunálních a krajských), co by kandidát bez politické příslušnosti. V letech 2015 – 2019 jsem zastával mandát místopředsedy jihočeského krajského sdružení. Dne 8. prosince 2019 mne jihočeští členové strany zvolili svým krajským předsedou, tím jsem dosud.


Motto

Bez odpovědnosti není svoboda. Bez vzdělání není demokracie.