Proč jsem se rozhodl kandidovat do píseckého zastupitelstva?

Je podzim roku 2018, za pár dní se konají volby do zastupitelstev měst a obcí po celé České republice. Někoho komunální volby nechávají zcela chladným, mně však ne. Jsem totiž kandidátem číslo 5 na kandidátní listině s názvem Svobodní & Písecký patrioti. Kandiduji do zastupitelstva města Písek.

Proč jsem se rozhodl kandidovat do píseckého zastupitelstva?

Protože politika a obecně zájem o věci veřejné v mém životě hraje významnou roli. V roce 2013 jsem se stal členem Strany svobodných občanů (zkr. Svobodní). Nicméně o politiku jsem se zajímal už mnohem dříve. Vlastně první významné setkání s veřejným životem bylo, když jsem se začal účastnil aktivit různých občanských spolků. Avšak touha změnit nevyhovující politické poměry v této zemi mne přivedla k myšlence vstoupit do aktivní politiky. Cítil jsem, že skrze spolkovou činnost v České republice nic moc zcela reálně nezměním. Proto jsem již v roce 2010 kandidoval za Svobodné do zastupitelstva města Písek.

Přesto jsem na spolkový život nezanevřel, spíše naopak. Pravidelně ve svém rodném městě spolupořádám akce, které mají za cíl uchovávat historickou paměť a připomínat události pro naše město významné, ať už se jedná o období osvobození od nacismu v roce 1945, tak o nesvobodná léta komunistické totality.

Mé politické názory jsou konstantní a kdybych se měl zařadit do „názorového chlívečku“, tak bych se označil jako konzervativní libertarián. Vyznávám libertariánský přístup k pojetí státu (svoboda a odpovědnost lidského jednání, nízké daně, soukromé vlastnictví, minimální stát, omezená moc politiků, volný trh), zatímco v kulturních otázkách se hlásím se ke konzervativní tradici (rodina, tradice, vlast).

V reálné politice pak prosazuji názor, že politik nesmí být šéfem či duchovním vůdcem občanů, ale naopak musí být „jen“ dobrým hospodářem a správcem veřejného prostoru. Lidé musí mít svobodu a zároveň odpovědnost za své jednání a proto jim politici nesmí zasahovat do soukromí a řídit jim jejich vlastní život.

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *