Odcházím ze Svobodných

Po 10 letech ve Straně svobodných občanů/Svobodných už cítím, že ji nemám co nabídnout a také, že ona mne už nemá čím obohatit.

Své rozhodnutí jsem zvažoval delší dobu a nebylo to jednoduché rozhodování. Zkrátka třetina života je dlouhá doba. Nicméně každý pohár jednou přeteče.

Ideálům svobody a odpovědnosti však zůstávám věrný.

I nadále považuji štíhlý právní stát s malými daněmi za základ svobodné a odpovědné společnosti. Pevně si stojím také za tím, že stát/kraj/obec nemá být šéfem občanů, ale jejich služebníkem a zodpovědným správcem veřejných statků. Stejně jako dosud budu podporovat naše působení v NATO a také kritizovat socialistické nápady EU. A zároveň se trvale hlásit k duchovnímu, kulturnímu a politickému dědictví západní civilizace. U mě se v tomto nic nemění.

Jaké budou mé další politické cesty to ukáže čas. Každopádně politiku neopouštím. Chci se teď naplno věnovat podpoře naší sdružené písecké kandidátky, která v komunálních volbách získala 4 mandáty v zastupitelstvu města. Služba pro občany totiž uzavřením volebních místností nekončí.

Na závěr děkuji všem mým dosavadním kolegům za spolupráci a mým voličům za podporu.

Mgr. Aleš Procházka, 26. 10. 2022

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *