Jmenuji se Aleš Procházka a narodil jsem se na začátku 90. let 20. století v Písku. Po absolvování písecké Střední zemědělské školy, oboru Ekologie a ochrana krajiny, jsem nastoupil na Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích. V současné době pracuji jako pedagogický pracovník.

Zájmy a koníčky

Kromě přírodních věd, mám rád vědy společenské. Například historii, politologii či ekonomii. Můj zájem o historii mne uvedl i v aktivity společenského charakteru – stal jsem se členem a funkcionářem u několika spolků. Jsem předsedou jihočeské regionální organizace a současně místopředsedou občanského sdružení SVORNOST, členem Klubu Milady Horákové či BUDDIES of the 4th Armored Division Písek.

Mým dalším zájmem je politika a politické vědy. Z teoretického hlediska mne zajímají politické ideologie, z toho praktického pak reálná politika. Od roku 2013 jsem členem Strany svobodných občanů. Za Svobodné jsem ale již dříve kandidoval do voleb (např. komunálních a krajských), co by kandidát bez politické příslušnosti. V března 2015 jsem byl zvolen do pozice místopředsedy jihočeského krajského sdružení Svobodných, kde působím dosud.

Kde mne můžete potkat?

V přírodě. Mám rád hory, lesy a myslivost. U historických památek či na koncertech, kde se hraje rockabilly, punk-rock, metal nebo hardcore.

Motto
„Bez odpovědnosti není svoboda. Bez vzdělání není demokracie.“