V těchto dnech si, jako každý rok, moderní západní civilizace připomíná ohavný zločin, smrt tisíců nevinných lidí a den, který polarizoval společnost na „my a oni“ – úterý 11. září 2001. Možná to tak nevypadá, ale domnívám se, že 11. září je pro západní civilizaci klíčové datum.

V tento den se v našem civilizačním okruhu uskutečnily dvě významné události, které jednoznačně formují naši současnost. V roce 1683 byla dobývána Vídeň a v roce 2001 se odehrál teroristický útok na New York. Přesto, že obě události dělí přes 300 let mají shodného pachatele – islámský fundament.

Fundament, který si za svůj cíl vybral západní civilizaci se záměrem – pokořit a zničit. Zatímco ve dnech 11. a 12. září 1683 se mu to nepovedlo, výsledek 11. září roku 2001 tak jistý není. Dokonce se s jeho negativními následky potýkáme dodnes. 

Poučíme se?

Boj o západní kulturu ještě není ukončen. Je jen na nás, která událost bude určující pro naši budoucnost – jaké nastavení mysli u nás převládne – hrdé vítězství u Vídně, nebo zdrcující bolest v New Yorku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu *